Partnerství škol Hranice Hlohovec

13. 05. 2024     sekce: Akce školy     autor: Hana Purgertová     tisk: tisk článku

9. 5. 2024 ve čtvrtek po ubytování v učebnách a obědě jsme ve 13:30 odjeli na prohlídku hradu Helfštýna a návštěvu našeho krajského města Olomouce. Součástí programu byla i zábava v kině a nákupy suvenýrů. Emotivní zážitky nám pomohly překonat ostych a obavy při povídání s novými lidmi.

10. 5. 2024 v pátek pracovali všichni účastníci partnerství škol ve smíšených skupinách. Společně řešili kvízové otázky s tajenkou v prostoru centra města Hranice. Pro řešení mohli používat internet, výklad učitele i služby městského informačního centra. Nejvíce však pracovali se svými znalostmi a dovednostmi. Pro slovenské přátele bylo velmi obtížné zvládnout porozumění textu v českém jazyce, a tak v každé skupině zástupci z naší školy plnili nelehký úkol, a to objasňovat daná slova a vysvětlovat vše tak, aby si navzájem rozuměli. Žáci pomocí odpovědí vyřešili tajenku – citát T. G. Masaryka o přátelství národů. Gratulujeme!

Děkuji všem zúčastněným projektu partnerství za zdárný průběh a splnění cílů projektu.

Děkujeme našemu městu Hranice za poskytnutí grantové podpory, bez které by se cíle projektu nemohly uskutečňovat.

Zapsala Koordinátorka akce: Hana Purgertová